5+2 Archivy | Jarmila Šulkovská - realitní služby na klíč
ZAVŘÍT
ODHAD NEMOVITOSTI ZDARMA
Jarmila Šulkovská – realitní služby na klíč

Dispozice: 5+2

Hledáte dvougenerační rodinný dům s velkým pozemkem v dosahu MHD od Olomouce v zástavbě nových RD v klidné a pohodové ulici?

Ve výhradním zastoupení majitelky si Vám dovoluji nabídnout RD ve vyhledávané lokalitě Olomouc- Bystrovany v ulici Blažíčkova. Dům byl kolaudován v roce 1960 jako dvoupodlažní, částečně podsklepený s půdním prostorem a garáží pro dva vozy.

Zastavěná plocha 173 m2, zahrada 1437 m2. Celková výměra pozemku 1610 m2. Dům byl před 20 ti lety přestavěn na dva byty.
V přízemí byt o dispozici 2+kk a podlahové ploše 65 m2, velkorysá kuchyně s obývacím pokojem 33 m2, ložnice 14 m2, koupelna se sprchovým koutem a toaletou 7 m2 a další samostatná toaleta 2 m2, chodba 9 m2.
V podkroví byt o dispozici 3+kk a podlahové ploše 65 m2, obývací pokoj s kuchyní 27 m2, ložnice 16 m2, dětský pokoj 17 m2, koupelna se sprchovým koutem a toaletou 6,4 m2 se vstupem na balkonek.
Dům je z 1/2 podsklepen, nachází se zde kotelna a spíž.
RD prošel částečně modernizací – v roce 2015 vyměněna nová okna za plastová, nové koupelny, v roce 2021 nové kuchyňské linky včetně vestavěných spotřebičů. Jinak je dům v původním, ale velmi udržovaném stavu.
.
Dům je napojen na veřejnou kanalizaci, elektřinu, veřejný vodovod i studnu. Přípojka na plyn před domem. Sporáky jsou na plynové lahve. Trouby elektrické. Vytápění domu novým kotlem na dřevo a pelety s automatickým dávkováním. Roční náklady na vytápění cca 35 tis. Kč. Ohřev vody zajišťuje elektrický kotel se kterým lze i vytápět.

Měsíční náklady zálohy elektřina 4000,- , voda  500,- Kč.

Energetický štítek se aktuálně zpracovává, proto uvedeno „G“.

Na pozemku se nachází velkorysá letní dílna ze dřeva 50 m2, kterou lze využít i na parkování většího vozu. Na zahradě je vybudován velký výběh pro drůbež, kotec pro psa a dřevěný domek na uskladnění zahradního nábytku i sportovního vybavení. Zahrada je bez porostů i záhonků a nabízí zde prostor pro realizaci relaxační a sportovní zóny, případně k zahradničení či chovu drobného zvířectva.
S plánovanou novelou stavebního zákona v roce 2024 by zahrada mohla být výhledově dobrá investice s možnou výstavbou “ vejminku“ do 80 m2 s podkrovím  max. 5 m výšky. Aktuálně je na zahradě dle UP možnost stavby do 25 m2 s podkrovím do max. 5 m výšky.

Vzhledem k velké poptávce po stavebních parcelách v této lokalitě je koupě nemovitosti zajímavá i pro zcela novou výstavbu. Pozemek lze rozdělit i na dvě parcely s přístupem z hlavní cesty a výstavbou dvojdomku. Stejný projekt je již v této ulici realizován.

Obec žije bohatým sportovním i kulturním životem a je zde dobrá občanská vybavenost.
Základní i mateřská škola, obchod, autobusová i vlaková zastávka. Letní restaurace, fotbalové i tenisové hřiště, hřiště pro děti, cyklostezka, cvičák pro psy. Obec pořádá pravidelné akce pro místní občany.
Velkým benefitem je výborná dojezdová vzdálenost do Olomouce, autem 5 minut, MHD a blízký nájezd na dálnici D1 výpadovka na Ostravu.

Bližší informace a originál půdorysy Vám ráda poskytnu na osobní prohlídce.

Zajistím výhodné financování přes hypotečního experta.

Bydlení v blízkosti přírody, lesů a přírodního koupání? Ve vyhledávané lokalitě CHKO Litovelského Pomoraví  8 km od Olomouce?  V rodinném domě navíc v klidné ulici? Nechcete se starat o zahradu?

Pokud přesně toto hledáte, tak mám pro Vás nově v nabídce RD na ulici  Podhradí v Horce nad Moravou. RD o dvou samostatných bytových jednotkách ke dvougeneračnímu bydlení, k bydlení spojené s podnikáním nebo k investici na další pronájmy.

Dům o zastavěné ploše 106 m2, bytová jednotka v přízemí o dispozici 2+1, podlahové ploše 70 m2 s terasou 38 m2, bytová jednotka ve druhém nadzemním podlaží o dispozici 3+1, podlahové ploše 77 m2 s balkonem 6 m2. Terasa je orientovaná na jihovýchod a nabízí naprosté soukromí a klid. Dům procházel od roku 2007 průběžně rekonstrukcí, koupelny, podlahy, rozvody, okna, zateplení, kuchyňské linky, klimatizace. RD je postaven z cihel, napojen na veřejný vodovod, studnu, zemní plyn, elektřinu, veřejnou kanalizaci. Ohřev vody a vytápění zajišťuje plynový kotel. K dispozici půda, kde je možné vybudovat další bytovou jednotku. Bezproblémové parkování u domu.

Vesnicí protéká Mlýnský potok (náhon horeckého mlýna), který je s oblibou splavován vodáky na kánoích a vyhlídkových raftech. Asi 2 km jižně od Horky se nachází přírodní koupaliště Poděbrady oblíbené pro svou malebnost ve vzrostlé zeleni.  Severně od Horky se rozkládá území ChKO Litovelské Pomoraví s lužními lesy, říčními rameny a řadou zpevněných lesních cest lákající k výletům na kolech, na lodích, na koních a pěšky. Asi 2,5 km severně se uprostřed lesů nachází výletní místo Lovecká chata oblíbená pro svůj charakter loveckého a westernového stylu. Nachází se zde sportovně jezdecký a výukový areál na koních, minigolf, hřiště pro děti. Na okraji obce je postavené centrum ekologických aktivit Sluňákov . Dům obklopuje unikátní přírodní umělecká galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví. Obec žije bohatým sportovním životem – fotbalový klub, házená, sokol, vodácký klub.

V obci je mateřská i základní škola i s výukou Montesorri, lesní školka Bažinka. Veškerá občanská vybavenost  – pošta, obchody, restaurace, praktický i dětský lékař. Výborná dostupnost do Olomouce pravidelnou linkou MHD i železniční dopravou.

Pro vážného zájemce zajistím výhodné financování přes hypotečního experta.
Bližší info a projektová dokumentace na osobní prohlídce.

PENB se vypracovává proto zatím uvedena energetická náročnost „G“.