Odhad tržní ceny | Jarmila Šulkovská - realitní služby na klíč
ZAVŘÍT
ODHAD NEMOVITOSTI ZDARMA
Jarmila Šulkovská – realitní služby na klíč

Odhad tržní ceny

Při profesionálním prodeji nemovitosti za nejvyšší možnou kupní cenu je tržní odhad nezbytný podklad pro určení minimální prodejní ceny. 

Od poloviny roku 2022 klesají v Česku ceny nemovitostí. Zatímco tehdy o tom mluvili jen profesionální realitní makléři, dnes už je to jasné zřejmě úplně všem. Některé nemovitosti, především starší byty bez rekonstrukce klesly až o 30 %. Zlevnily i starší domy tedy energeticky náročnější. Zlevňují i drahé luxusní nemovitosti. Chaty a chalupy už nejsou v kurzu a spousta lidí je prodává, protože ne každý si může dovolit držet drahý provoz více nemovitostí. 

Určím správnou a reálnou tržní cenu na aktuálním trhu podle souhrnu informací a statistik posouzení na základě prodaných nemovitostí z katastru a posouzení na základě aktuálních cenových map. Rozhodně nedoporučuji stanovovat prodejní cenu dle nereálných nabídkových cen na inzertních serverech, pokud potřebujete prodat za rozumnou cenu před dalším propadem, který se očekává během roku 2023.

Existuje více možností tržních odhadů či znaleckých posudků.

Ve spolupráci se znalcem zajištuji za poplatek odhady, posudky a ocenění nemovitosti pro vypořádání SJM, dědické účely, finanční úřad, soudní řízení.