Moje maličkost | Jarmila Šulkovská - realitní služby na klíč
ZAVŘÍT
ODHAD NEMOVITOSTI ZDARMA
Jarmila Šulkovská – realitní služby na klíč

Moje maličkost

Moje začátky

V obchodním byznysu se pohybuju už téměř třicet let. Po studiích, nepolíbená velkým světem obchodu, jsem v 90-kách začala pracovat jako managerka pro nadnárodní holandskou společnost expandující na trh v ČR v segmentu zábavního průmyslu.

V tomto oboru jsem se pohybovala skoro deset let. Bylo to náročné, ale pro mladou holku zároveň nejlepší škola profesního života. Pak přišla rodina a děti a chuť se vrhnout do další ještě zábavnější dimenze – sportu. Vždy mě bavil. Měla jsem několik lektorských certifikátů i trenérskou praxi, spoustu elánu, takže po mateřské přišla jasná volba  -otevřít si vlastní sportovní centrum. Bylo to fajn, zábava, ale žádný profesní posun – a po letech mi to víc bralo než dávalo.

Svět realit

Od roku 2013 mě naprosto pohltil svět realit. Setkávala jsem se s ním už ale roky předtím. Vlivem nejrůznějších životních peripetií jsem se mnohokrát stěhovala, něco jsem tu na bydlení koupila, pak prodala, nebo pronajala, opravila, postavila. Věděla jsem co to obnáší. Zajímalo mě pátrat a vzdělávat se v oborech s tím spojených. Čelila jsem nástrahám a nestandardním situacím – a začalo mě to vlastně hodně bavit. A po letech přišla výzva osobní zkušenost zúročit v profesionální činnost a předávat ji dál. Ulehčit tak spoustu práce, nervů a především financí dalším lidem. Nastoupila jsem tedy v uvedeném roce makléřskou karieru u jedné velké tuzemské realitní firmy.

Počátek nekonečných dávek školení, ale především praxe. V ní jsem zažila veselé ale i smutné příběhy, ve kterých šlo i o exekuce a dražby nemovitostí. Kdy dlužníci někdy doslova přichází i o střechu nad hlavou. Situace v nichž se pouštíte na tenký led a dotýkáte se osudů lidí. A tady se to ve mně zlomilo. Emoce, empatie, jiný přesah … cítila jsem, že „dobrá“ makléřina není a nemůže být primárně o penězích. Že musíte nejdřív dávat, aby jste dostali. Že opravdové realitní řemeslo musíte milovat a dělat srdcem.

Navždy budu vděčná mé mateřské RK za možnost startu a vzdělávání, za letitou podporu. Potkala jsem tam spoustu přátel z nichž mnozí jsou dodnes mými kolegy i na profesní bázi. A to napříč celou republikou. Nicméně po skoro dekádě jsem se přestala ztotožňovat s vizí a strategií firmy, více a více převládala skutečnost, že nemohu tyto procesy jakkoli ovlivnit a cítila jsem, že nastal čas do toho vložit novou přidanou hodnotu – jen své jméno a svou pověst.

Výstup z komfortní zóny

Píše se rok 2022 a já vystupuju z komfortní zóny velké realitky. Jsem připravena se pod vše podepsat a vše zaštítit svým jménem.

Baví mě to. Baví mě lidské příběhy, výzvy, adrenalin s tím spojený. Baví mě stále se učit a posouvat do vyššího levelu. Baví mě vybírat si do týmu spolupracovníky surfující na stejné vlně profesionality. Baví mě pomáhat. Nezištně, bez očekávání a bez předsudků. A teprve pak to funguje a nese ovoce. Baví mě mít v diáři jednu výzvou za druhou. Baví mě hledat způsoby jak by to šlo a ne výmluvy proč to nejde. Nevzdávám se a neutíkám. Přijímám další výzvy. A vím, že se vše vrátí odměnou několikanásobně, jindy a jinak – jako lusknutím prstu.

Pokud máte pro mě nějaký realitní příběh, tak ho ráda s pokorou a úctou přijmu. K Vašim službám.