PENB | Jarmila Šulkovská - realitní služby na klíč
ZAVŘÍT
ODHAD NEMOVITOSTI ZDARMA
Jarmila Šulkovská – realitní služby na klíč

PENB

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB)

Pokud chcete prodat či pronajmout nemovitost, bez průkazu energetické náročnosti budov se neobejdete. Údaje o energetické náročnosti budovy musíte podle zákona uvést u každého inzerátu na prodej či pronájem nemovitosti. Jedno vyhotovení PENB navíc musíte předat kupci či nájemníku při podpisu smlouvy.

PENB hodnotí na stupnici A-G spotřebu energií v budově, která je potřebná pro vytápění, ohřev teplé vody, chlazení, větrání a osvětlení. Energetická třída A označuje energeticky nejúspornější budovy. Třída G je označením mimořádně nehospodárných budov.

Za nevyřízení PENB hrozí tučné pokuty

Pokuta za nevyřízení PENB při prodeji či pronájmu nemovitosti se může vyšplhat až do výše 100 000 Kč. Povinnost vypracovat PENB se nevztahuje na prodej družstevního bytu (podílu), na některé sezónní rekreační objekty a další výjimky.

Nejste si jistí, co vše je potřeba vyřídit před prodejem či pronájmem nemovitosti? Nechcete riskovat tučnou pokutu? Ušetřete si starosti i čas. Při prodeji či pronájmu nemovitosti zajistím všechny potřebné formality včetně vypracování PENB. Kontaktujte mě a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

CHCI PRODAT / PRONAJMOUT BEZ STAROSTÍ

DALŠÍ SLUŽBY